O Nas

  Moje pierwsze wspomnienia z dzieciństwa zawsze związane były ze zwierzętami.
 W naszym domu obecny był nie tylko pies, ale również kot, świnki morskie, fretki, myszki i żółw. Moi rodzice jako ludzie o ogromnej wrażliwości i empatii, przekazali nam szacunek i miłość do zwierząt. Jako mała dziewczynka rozczulałam się na widok bezdomnych kotów i ratowałam wszystkie ranne gołębie. Nie byłam wyjątkowa widząc siebie w przyszłości jako lekarza niosącego pomoc zwierzętom. Dziecięca miłość przerodziła się w ogromną pasję i życiową ścieżkę, dzięki której dziś spełniam swoje marzenia jako lekarz weterynarii. 

 Historia naszej hodowli tak na prawdę zaczęła się w 2006 roku, gdy dość przypadkowo do naszego domu trafił pierwszy seter angielski - RAVEN WHITE Magenta. Był to nasz pierwszy pies z rodowodem i jako pełna energii nastolatka zamarzyłam o spróbowaniu swoich sił na wystawach psów. Razem z Ravenem zadebiutowaliśmy wspólnie na międzynarodowej wystawie w Kielcach w listopadzie 2006 roku i od tego momentu złapaliśmy wystawowego bakcyla! Wystawy były fantastyczną formą spędzania weekendów, ale to charakter setera podbił nasze serca. Pierwszy raz miałam kontakt z psem tak czułym, łagodnym i jednocześnie eleganckim. Nasze życie zmieniło się o 180 stopni, a ja zrozumiałam, że nie wyobrażam sobie nie mieć anglika przy boku.

Kilka miesięcy później w naszej rodzinie pojawił się LILIAN Marisett, z którym zaczęliśmy podróżować po Świecie i sięgać coraz dalej. Jako pierwsze angliki nasze psy zdobyły championaty Słowacji, Węgier, Litwy, Rosji, Ukrainy, Rumunii i Serbii. W 2008 roku Lilian został Młodzieżowym Zwycięzcą Europy w Budapeszcie.

Po wielu latach poznawania seterów angielkich i wejścia w Świat kynologii - w 2012 roku w naszym domu zamieszkała malutka tricolorowa PASJA z Orszaku Chrobrego. Od pierwszego spojrzenia czułam niesamowitą więź z tym małym psiakiem, a gdy tylko pojawiłam się w hodowli Zbyszka Dzionka, nie miałam żadnych wątpliwości z kim wrócę do domu.
Pasja jest psem, który spełnia marzenia wielu osób. Na zawsze wpisała się w karty historii rasy i w naszym sercu.

Kilkanaście lat temu rozpoczęłam przygodę z psami, które stały się pasją całej naszej rodziny, a weekend spędzony z rodzicami na wystawie był spełnieniem moich marzeń jako nastolatki. Po wielu latach, już razem z mężem i córką wciąż uwielbiamy spędzać w ten sposób czas i jesteśmy przekonani, że do pełni szczęścia potrzebny jest seter :) Nie znamy pojęcia nudy i wspólnie realizujemy nawet najbardziej szalone pomysły.

 

              

W 2015 roku na Świecie pojawił się pierwszy miot pod naszym przydomkiem. W naszym teamie pozostał LAST UNICORN Ravandlil, który mieszka u moich rodziców, oraz LAUREL LAVA Ravandlil, która zamieszkała z Kasią Kańską na zasadach układu hodowlanego. Po 2 latach spełniliśmy kolejne wielkie marzenie i na Świecie przywitaliśmy szczeniaczki po niezwykłym psie - Richecca SHADES OF GREY "Frankie". Było to pierwsze krycie poza Wielką Brytanią tego psa, który jest podwójnym zwycięzcą rasy na CRUFTS i TOP 1 seterów angielskich w UK. Z tego niezwykłego krycia w naszym domu został Ryś "REASON FOR LOVE Ravandlil" i Runa "ROUSED RUNA Ravandlil", która zamieszkała z Marysią Pogorzelską.

 

 

Niestety zbyt wcześnie musieliśmy pożegnać naszych ukochanych chłopców Ravena i Liliana. Codziennie przypominam sobie dotyk ich miękkiego futra i dzwięk łap przechadzających się po pokoju. Wiemy, że cząstka naszych psiaków jest teraz w każdym psie z przydomkiem "Ravandlil".

 

RAV (Raven) AND LIL (Lilian)

 

 

Ravandlil to Hodowla Seterów Angielskich zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, który jest jedyną organizacją kynologiczną w Polsce zrzeszoną w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.

Jesteśmy zakochani w oryginalnych angielskich liniach seterów, dlatego w naszej hodowli używamy wyłącznie najlepszych psów posiadających mocne brytyjskie cechy. Zwracamy uwagę na zdrowie, doskonały, łagodny charakter oraz eksterier psów.

 Nasze szczenięta trafiają wyłącznie do najlepszych domów. Wcześniej chcemy zapoznać się z przyszłymi właścicielami maluszków. Chętnie umawiamy się na wspólny spacer, czy zapraszamy do odwiedzin w naszym domu. Utrzymujemy kontakt z wszystkimi szczeniaczkami i zawsze służymi pomocą i wsparciem.

Kasia i Andrzej